مقایسه چمستان با محمودآباد در شمال

شهر های محمودآباد و چمستان از جمله ی بهترین و زیبا ترین شهر های استان مازندران می باشند که ویلا های بسیاری در این شهر های استان مازندران بنا شده اند و خرید و فروش این ویلا ها در سطح این شهر ها بسیار رواج دارد. هر چند که امروزه به دلیل وضعیت نابسامان اقتصادی کشور، فرآیند خرید و فروش ویلا در سطح شهر های مختلف کشور از جمله شهر های شمالی کشور با رکود مواجه شده است، اما خرید ویلا در محمودآباد و خرید ویلا در چمستان همچنان در بین مردم رواج دارد. برای خرید ویلا در شمال راه های مختلفی وجود دارد. انواع مختلف ویلا هایی که در شهر های شمالی کشور بنا شده اند و به فروش می رسند، از قیمت های مختلفی برخوردارند. این اختلاف قیمت ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا در ارتباط با مقایسه شهر محمودآباد و چمستان برای خرید ویلا در مازندران صحبت هایی با شما عزیزان داشته باشیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با شهر های محمودآباد و چمستان

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، شهر های محمودآباد و چمستان، دو مورد از بهترین و زیبا ترین شهر های استان مازندران می باشند که با دارا بودن طبیعت بکر و بی نظیر، به عنوان نگینی در استان مازندران می درخشند. به دلیل زیبایی منحصر بفرد این شهر ها، خرید و فروش ویلا در این شهرستان های استان مازندران بسیار رواج دارد. در این پاراگراف در ارتباط با این شهر ها صحبت می کنیم:

شهر محمودآباد

شهر محمودآباد یکی از شهر های ساحلی استان مازندران می باشد که در مجاورت دریای خزر واقع شده است و بسیاری از افرادی که برای گذراندن اوقات فراغت و تعطیلات خود، شهر های شمالی کشور را انتخاب می کنند، شهر محمودآباد را به عنوان مقصد نهایی خود بر می گزینند. این شهر یکی از زیبا ترین شهر های استان مازندران می باشد و به همین دلیل به عنوان یکی از گردشگر پذیر ترین و توریستی ترین شهر های استان مازندران و حتی کشور ایران شناخته می شود که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران ایرانی و خارجی از مکان های تفریحی و گردشگری این شهرستان بازدید می کنند. این موضوع باعث شده است تا صنعت گردشگری در این شهر، به عنوان صنعت مهم و پر طرفداری لقب بگیرد. بسیاری از مردم این شهر از طریق صنعت گردشگری روزی خود را در می آورند و این صنعت، صنعتی پر سود و پر درآمد در این شهرستان می باشد. بعلاوه صنعت های دیگری همچون صنایع کشاورزی و ماهیگیری در این شهرستان بسیار رونق دارند و بسیاری از افراد ساکن در این شهرستان، از این روش ها امرار معاش می کنند.

شهر چمستان

شهر چمستان، یکی دیگر از زیبا ترین شهر های استان مازندران و شهرستان نور می باشد که همانند بسیاری دیگر از شهر های این استان، یک شهر ساحلی می باشد که در نزدیکی شهرستان های نور و آمل قرار دارد. این شهر نیز همانند شهر محمودآباد که در بالا درباره ی آن صحبت کردیم، یک شهر توریستی می باشد که هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران ایرانی و خارجی از اماکن دیدنی و جذاب این منطقه از کشور بازدید می کنند. صنایع ماهیگیری و کشاورزی نیز از جمله ی دیگر صنایع پر طرفدار در این شهر هستند.

خرید ویلا در محمودآباد

محمودآباد یکی از شهرستان های بزرگ استان مازندران مازندران می باشد که در این شهر تعداد زیادی ویلا و خانه های ویلایی ساخته شده اند. خریداران ویلا می توانند برای خرید ویلا در محمودآباد از راه های مختلفی اقدام کنند. یکی از مهم ترین و اصلی ترین راه ها برای خرید ویلا در محمودآباد، خرید از طریق مشاورین املاک فعال در سطح این شهر و استان مازندران می باشد. با توجه به نزدیکی شهر های استان مازندران به یکدیگر، ممکن است مشاورین املاکی که در شهر های مختلف این استان فعالیت می کنند، اقدام به خرید و فروش خانه یا ویلا در شهر های دیگر این استان نیز بنمایند. افراد خریدار می توانند با مراجعه به مشاورین املاکی که در نقاط مختلف شهر وجود دارند، اقدام به خرید ویلای مورد نظر خود نمایند.

یکی دیگر از بهترین و آسان ترین راه های خرید ویلا در محمودآباد، خرید از طریق فضا های مجازی می باشد. امروزه با توجه به شیوع ویروس کرونا در جوامع مختلف بشری از جمله کشور ایران، بسیاری از فعالیت های اقتصادی رنگ و بوی مجازی و اینترنتی به خود گرفته اند. خرید ویلا نیز یکی از فعالیت هایی است که می توان از طریق اینترنت و در قالب فضا های مجازی و اینترنتی انجام داد. سایت های بسیاری در سطح کشور در زمینه ی خرید و فروش ویلا در مناطق مختلف کشور از جمله در مناطق شمالی کشور فعالیت می کنند. در این سایت ها معمولا عکس هایی از ملک مورد نظر به همراه مشخصات ملک درج می شود و آدرس و شماره تلفن صاحب ملک نیز زیر پست مربوطه نوشته می شود. افراد خریدار می توانند از طریق مراجعه به این سایت های اینترنتی، خرید خود را به ساده ترین شکل ممکن انجام داده و از خرید خود رضایت کامل نیز داشته باشند.

علاوه بر این استفاده از برنامه هایی مثل تلگرام، اینستاگرام، دیوار و … نیز در فرآیند خرید و فروش ویلا در شهر های مختلف استان های شمالی کشور از جمله شهر محمودآباد بی تاثیر نیست. افراد خریدار می توانند با نصب این برنامه ها و اپلیکیشن های کاربردی بر روی گوشی تلفن همراه خود، در مدت زمانی بسیار کوتاه، ویلای مورد نظر خود را در شهر محمودآباد پیدا کرده و آن را خریداری نمایند.

خرید ویلا در چمستان

فرآیند خرید ویلا در چمستان نیز در بسیاری از موارد همانند دیگر مناطق کشور می باشد. افراد خریدار می توانند از طریق مشاورین املاک و یا از طریق فضا های مجازی و اینترنتی اقدام به خرید و فروش ویلا های مورد نظر خود در این شهر نمایند. البته با توجه به این که شهر چمستان شهر کوچک تری نسبت به شهر محمودآباد می باشد، خرید و فروش ویلا در قالب معاملات محله ای نیز در این شهر رواج دارد. ممکن است یک فروشنده ی ویلا با فردی آشنا باشد که به دنبال خرید ویلا برای خود و یا یکی از دوستان و آشنایان خود می گردد. لذا از این طریق نیز این افراد می توانند اقدام به خرید و فروش ویلا های خود نمایند.

عوامل موثر بر قیمت ویلا در شمال کشور

عوامل متعددی بر میزان قیمت ویلا ها تاثیر گذار هستند. این عوامل باعث شده اند تا قیمت ویلا ها در جا های مختلف شمال کشور با همدیگر فرق کند. در ادامه ی این پاراگراف به چند مورد از این عوامل اشاره می کنیم:

  1. میزان دسترسی به امکانات شهری

یکی از مهم ترین و اصلی ترین عوامل موثر بر قیمت ویلا در شمال کشور که باید به آن در هنگام خرید ویلا توجه کرد، میزان دسترسی به امکانات و خدمات شهری می باشد. بدیهی است هر چقدر که میزان دسترسی به امکانات شهری برای یک ویلا بیشتر و مناسب تر باشد، قیمت ویلا نیز بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال ویلا هایی که در مسیر جاده ها و خیابان های اصلی شهر های شمالی کشور واقع شده اند، نسبت به ویلا هایی که در فاصله ی دور تری از خیابان های اصلی شهر واقع اند، از قیمت های بالاتری برخوردارند. لذا در هنگام خرید ویلا در شمال کشور بایستی به این نکات توجه کرده و آن ها را مد نظر قرار داد.

  • متراژ ویلا

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که بر میزان قیمت ویلا تاثیر گذار است، متراژ ویلا می باشد. هر چقدر که متراژ ویلا بیشتر باشد، بدیهی است که قیمت آن نیز بیشتر است. لذا در هنگام خرید ویلا در شمال کشور و شهر های مختلفی همچون محمودآباد و چمستان، متراژ ویلا در قیمت نهایی ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است که باید در هنگام خرید ویلا به آن توجه شود.

  • امکانات ویلا

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت ویلا تاثیر گذار است، امکانات ویلا می باشد. هر چقدر که امکانات ویلا بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. لذا در هنگام خرید ویلا ، بایستی به امکانات ویلا نیز توجه کرد.

  • موقعیت جغرافیایی ویلا

از جمله ی دیگر مواردی که بر قیمت ویلا تاثیر گذار است، موقعیت جغرافیایی ویلا می باشد. طبیعی است هر چقدر که موقعیت جغرافیایی یک ویلا بهتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. به عنوان مثال اگر موقعیت جغرافیایی یک ویلا در مرکز شهر و یا خوش آب و هوا ترین منطقه ی شهر باشد، بدیهی است که قیمت آن نسبت به ویلا هایی که در جا های دیگر شهر واقع اند بیشتر خواهد بود.

ویلا باغ 1500 متری ساحلی با قیمت عالی 13
ویلا لاکچری در محمودآباد

قیمت ویلا در محمودآباد در مقایسه با قیمت ویلا در چمستان

برای محاسبه ی قیمت ویلا در مناطق مختلف شهر های شمالی کشور، ترکیبی از عوامل بالا را در نظر می گیرند. به عنوان مثال برای محاسبه ی قیمت یک ویلای خاص در شهر محمودآباد، موقعیت جغرافیایی ویلا، متراژ ویلا، امکانات ویلا و میزان دسترسی ویلا به امکانات و خدمات شهری در کنار هم مد نظر قرار می گیرند. هر چقدر که موقعیت یک ویلا از نقطه نظر های بالا بهتر باشد، بدیهی است که قیمت آن ویلا نیز بیشتر خواهد بود. شهر محمودآباد یکی از بهترین و زیبا ترین شهر های استان مازندران می باشد و این امر سبب شده است تا قیمت ویلا در این شهر به نسبت بعضی دیگر از شهر ها بیشتر باشد. البته همانطوری که گفتیم برای محاسبه ی قیمت یک ویلا، همه ی عوامل بالا مد نظر قرار می گیرند. لذا ممکن است یک ویلا در روستایی دور افتاده در چمستان، قیمتی بیشتر و یا مساوی با یک ویلا در محمودآباد داشته باشد. بنابراین نمی توان گفت که ویلا در شهر های بزرگ تر گران قیمت تر از ویلا در شهر های کوچک تر می باشد.

آن دسته از افرادی که به دنبال خرید ویلا در شمال کشور هستند، بایستی همه ی عوامل فوق الذکر را مد نظر قرار دهند و سپس اقدام به خرید ویلا نمایند. بدیهی است در صورتی که این افراد به این موارد توجه نداشته باشند، ممکن است دچار ضرر و زیان شده و سرمایه ی خود را از دست بدهند.

نکته ای که در این جا لازم است به آن اشاره شود، این است که به خریداران ویلا در شمال کشور توصیه می شود در صورتی که قصد خرید ویلا از طریق اینترنت را دارند، حتما به صورت حضوری برای دیدن بخش های مختلف ویلا و ساختمانی که قصد خرید آن را دارند، بروند. در بسیاری از موارد ممکن است کلاهبرداری های اینترنتی از این طریق انجام شود. لذا توصیه ی ما بر این است که برای نهایی کردن قرارداد خرید خانه و ویلا در شمال کشور، حتما افراد در مکان ویلا حضور پیدا کرده و پس از دیدن و بررسی بخش های مختلف ویلا، اقدام به عقد قرارداد با فروشنده ی ویلا نمایند.

خرید ویلا در شمال کشور چه مزیت هایی دارد؟

شهر ها و استان های شمالی کشور که در حاشیه ی دریای بزرگ خزر قرار گرفته اند، از جمله ی زیبا ترین شهر ها و استان های کشور به شمار می روند که با داشتن جنگل های سرسبز و مناطق بکر و دیدنی، همواره میزبان مسافران و گردشگران ایرانی و خارجی بوده اند. خرید ویلا در شمال کشور، مکان مناسبی را برای تفریح و لذت بردن از اوقات فراغت و تعطیلات برای افراد فراهم می کند و می توان از این فضا برای داشتن یک زندگی لذت بخش در سواحل دریای خزر و جنگل های انبوه شمال کشور استفاده کرد. بعلاوه افراد می توانند از طریق خرید ویلا در شمال کشور، برای خود درآمدزایی نیز داشته باشند و از طریق اجاره دادن ویلای خود به مسافران و گردشگران ایرانی و خارجی، سود و درآمد بالایی به دست بیاورند.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با موضوع مقایسه شهر محمودآباد و چمستان برای خرید ویلا در مازندران آشنا کرده و درباره ی این دو شهر صحبت هایی با شما عزیزان داشته باشیم. امیدواریم این مقاله بتواند رضایت شما عزیزان را جلب کند و از مطالب آن استفاده ی لازم را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ