فروش ویلا قواره اول دریا و هر آنچه که باید بدانید

فروش ویلا قواره اول دریا این روزها طرفداران زیادی دارد. بسیاری از افرادی که در استان های دور از دریا زندگی می کنند، تمایل دارند تا با خرید اینگونه ویلاها لذت زندگی در مناطق خوب با آب و هوای عالی را بچشند. اما خرید و فروش ویلا قواره اول دریا دارای باید ها و نباید هایی است که در این مقاله قصد داریم تا به آنها بپردازیم.

ویلا قواره اول دریا چیست؟

قطعا تا به حال ویلاهایی را مشاهده نموده اید که دقیقا در مجاورت دریا قرار گرفته اند و با آن فاصله چندانی ندارند. به ویلاهایی که در خط اول پس از دریا واقع شده اند، ویلا قواره اول دریا گفته می شود. خاطرنشان می شود که به ویلاهای دورتر، ویلاهای قواره های بعدی گفته می شود. زندگی در این ویلاها دارای سبک متفاوتی است. عموما خرید و فروش ویلا قواره اول دریا در استان های شمالی زیاد است اما باید به این نکته نیز دقت نمود که فاکتورهای زیادی وجود دارند که حین خرید یا فروش می بایست مد نظر قرار داده شوند. از همین رو برخی از مهمترین موارد در زیر لیست شده اند که بتوانید از آنها در حین معامله بهره ببرید:

  • به استاندارد و نوع معماری ویلا های مد نظر خود توجه نمایید:

یکی از مواردی که در خرید و فروش ویلا قواره اول دریا باید حتما در نظر داشته باشید نوع معماری و ساخت ویلا می باشد. همواره در نظر بگیرید که چون این ویلاها در نزدیکی دریا قرار دارند لذا در معرض رطوبت بسیاری می باشند. از همین رو این امکان وجود دارد که خیلی زود دچار پوسیدگی شوند. از همین رو باید دقت نمایید که ویلا حتما با مصالح خوب ساخته شده باشد و نوع معماری آن نیز به گونه ای باشد که هرگونه نیاز و سلیقه ای را به سمت خود جلب نماید. فوندانسیون اینگونه ویلاها باید بسیار مقاوم باشد زیرا گاها در برابر طغیان های دریا می بایست از خود مقاومت نشان دهند. شما به عنوان خریدار باید بدانید که این نوع ویلاها بهتر است از چه منابعی برای ساخت استفاده نمایند. مواردی همچون بتن، چوب و کامپوزیت گزینه های خوبی هستند که مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. این موارد در برابر شرایط جوی نامناسب می توانند مقاومت خوبی را از خود نشان دهند.

  • به شرایط زندگی در نزدیکی دریا دقت نمایید:

یکی دیگر از مواردی که در خرید و فروش ویلا قواره اول دریا باید به آن توجه نمود، شرایط زندگی در این منطقه است. این مناطق دارای رطوبت بالایی هستند. افرادی که تحمل این رطوبت و شرجی بودن هوا را ندارند لذا نمی توانند به راحتی در منطقه های فوق دوام بیاورند. از همین رو بیان می شود که ابتدا شرایط مثبت و منفی زندگی در این مناطق را بررسی نمایید. به طور مثال لازم است تا حتما ویلا های خود را برابر طوفان، سیل و مواردی از این قبیل بیمه نمایید تا اطمینان لازم حاصل شود. از دیگر مواردی که در فروش ویلا قواره اول دریا مهم است، داشتن فضای سبز در محیط ویلا است. این ویژگی جدا از اینکه موجب می شود تا شما محیط زیبا تری داشته باشید از ویلا در برابر طوفان، سیل و مواردی از این قبیل نیز محافظت می نماید.

  • محل قرارگیری ویلا:

فاکتور مهم بعدی در خرید و فروش ویلا قواره اول دریا، محل قرار گیری آن است. شما همواره باید بررسی نمایید که این ویلا تا چه حد با دریا فاصله دارد، در نزدیکی آن زمین زراعتی، کارخانه، شالیزار و مواردی از این قبیل وجود دارد یا خیر. برای این مورد می بایست با محلی ها و افرادی که در آن منطقه زندگی می کنند صحبت نموده و شرایط محیط را بسنجید. همسایگان و نحوه برخورد آنها با تازه واردین نیز بسیار مهم هستند. برای اینکه شما بتوانید در این محیط زندگی نمایید، لازم است تا با دیگران ارتباط برقرار کنید. از همین رو پذیرفته شدن شما از طریق افراد بومی دارای اهمیت زیادی است که توصیه می شود به آن دقت نمایید.

  • بررسی امکان رشد محل ویلا:

یکی از موارد مهم جهت فروش ویلا قواره اول دریا این مهم می باشد که ویلای شما باید دارای امکان رشد باشد، در این صورت به راحتی سرمایه گذاران و خریداران بر روی آن سرمایه گذاری می نمایند. افرادی که اقدام به خرید ویلا در شمال می کنند به دنبال این هستند که طی چند سال آینده سرمایه خود را چند برابر نمایند از همین رو توجه به امکان رشد و بهره برداری ویلا دارای اهمیت است.

چرا باید اقدام به خرید و فروش ویلا قواره اول دریا نمود؟

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، این امکان وجود دارد که فرد خریدار این سوال را مطرح نماید که چرا باید اقدام به خرید اینگونه ویلاها با هزینه بیشتر نماید. در ادامه می توانید برخی از دلایل مهم و اصلی را مطالعه نمایید:

  • داشتن چشم انداز و محیط بسیار زیبا:

بارزترین مزیت داشتن یک ویلای قواره اول دریا، این مورد است که شما به یک چشم انداز زیبا دسترسی دارید. اگر مایل هستید تا غروب و طلوع زیبای خورشید را مشاهده نمایید و از آب و هوای نمناک و مرطوب استفاده نمایید، داشتن یک ویلای ساحلی تمام آن چیزی است که به آن نیاز دارید.  در مناطق شمال کشور دریا و جنگل عموما در نزدیکی یکدیگر قرار دارند لذا لذت بردن از پوشش گیاهی سبز، آب و هوای تمیز و .. برخی از مهمترین ویژگی های خرید اینگونه ویلاها محسوب می شود.

  • تغییر نحوه زندگی:

خرید و فروش ویلا قواره اول دریا موجب می شود تا افراد سبک و تجربه زندگی خود را به راحتی تغییر دهند. در این فضاها شما می توانید بی دغدغه ورزش صبحگاهی انجام داده و بدون نیاز به وسیله نقلیه قدم زده و موارد مورد نیاز زندگی را تهیه نمایید. در این محیط ها شما می آموزید که در برابر طغیان دریا یا بارندگی های زیاد چگونه رفتار نمایید.

  • دسترسی سریع به انواع مناطق تفریحی و گردشگری:

یکی از ویژگی های مفید دیگری که باید برای این ویلاها در نظر گرفت، امکان دسترسی سریع به انواع محیط های ورزشی، تفریحی و گردشگری است. از همین رو فرصت عالی برای افراد فراهم است تا از لذت های زندگی در این منطقه برخوردار شوند. در همین راستا شما می توانید انواع ورزش های آبی را انجام داده یا به مناطق گردشگری در دل طبیعت دسترسی پیدا نمایید. به عبارت دیگر، نیازی نمی باشد تا شما زمان زیادی را در جاده ها سپری نمایید تا بتوانید از این امکانات استفاده نمایید.

  • زندگی به دور از هیاهو:

یک دیگر از مزایای زندگی در کنار دریا این مهم می باشد که افراد از هیاهوی شهری به دور هستند و می توانند از مواهب طبیعی به آسانی بهره ببرند بدون آنکه درگیر، ازدحام، شلوغی، دود و درگیری های زندگی شهری شوند.

  • سرمایه گذاری زود بازده:

خرید و فروش ویلا قواره اول دریا، به شما این امکان را می دهد تا در مدت زمان اندکی سرمایه خود را چندین برابر نمایید. بی شک خرید ملک و زمین در شمال کشور و در مناطق جنگلی و ساحلی در طی چند سال اخیر چندین برابر شده است اما همواره باید در نظر داشته باشید که ویلاهای خط اول دارای ارزش دو چندانی هستند و نسبت به سایر املاک و زمین ها رشد آنها چند برابر می باشد. بسیاری از سرمایه گذاران نرخ سودآوری این ویلاها را در حدود 2.5 برابر حالت عادی می دانند. از همین رو اغلب توصیه می نمایند که اگر دارای سرمایه لازم می باشید حتما اقدام به خرید این ویلاها نمایید زیرا می توانند سرمایه شما را در مدت زمان کم چند برابر کنند.

قیمت ویلای خط اول دریا:

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد و بررسی مزایای صورت گرفته، می توان متصور شد که امروزه خرید اینگونه ویلاها در درجه اول قرار دارد. از همین رو لازم است تا با قیمت آنها نیز آشنا باشید. در بین انواع ویلاهای موجود (جنگلی، ساحلی، ییلاقی) موارد خط اول دارای قیمت بیشتری هستند. این ویلاها در دسته ویلاهای لاکچری دسته بندی می شوند. نوع معماری و ساختار ویلاهای مذکور عموما به روزتر و زیباتر می باشند. این ویلاها با توجه به متراژ و نوع مصالحی که در آنها استفاده شده است، دارای قیمت بیشتری هستند. قیمت این ویلاها در استان های مختلف متفاوت می باشد اما به صورت کلی می توان در نظر داشت که نسبت به سایر مناطق در همان استان و محل، متری دو تا سه میلیون تومان هزینه بیشتری را دارا هستند.

با توجه به مواردی که در این مقاله عنوان شد، اگر مایل هستید تا ویلای مناسبی خرید نمایید ابتدا کاربرد مد نظر خود را مشخص نمایید. سپس تعیین کنید که چه میزان بودجه در نظر دارید. در نهایت می توانید ارزیابی های محیطی خود را انجام داده و شرایط ویلا را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دهید. اینکه ساختمان مد نظر چند سال ساخت می باشد، با دریا چقدر فاصله دارد، از چه مواد و مصالحی استفاده شده است، فاصله آن با شهر و آبادی چقدر است و مواردی از این قبیل، بر روی قیمت تمام شده نهایی تاثیر بسزایی دارند. افرادی که محیط را می شناسند، همسایگان، مشاورین املاک و … می توانند بهترین مشاوره را به شما بدهند و نکات ریز و جزئیاتی که در مورد ملک مد نظر باید در نظر داشته باشید را به شما اعلام دارند.

جمع بندی:

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که ویلاهای خط اول همگی جزء ویلا های لوکس و درجه اولی هستند که افراد لاکچری به سراغ آنها می روند. این ویلاها چون امکان پیشرفت خوبی را برای افراد فراهم می آورند، خواهان زیادی دارند. این ویلاها جدا از اینکه تجربه یک زندگی متفاوتی را ارائه می دهند، می توانند سرمایه شما را چندین برابر نمایند. همواره برای خرید ویلا مخصوصا در استان هایی که در آن زندگی نمی کنید، لازم است تا از افراد آگاه و کاربلد مشورت بگیرید.

خرید یک ویلای خط اول دریا بدون شک سرمایه گذاری خوبی محسوب می شود و دارای مزایای زیادی است. از همین رو اگر به فکر سودآوری می باشید یا اینکه زندگی در محیطی بی دغدغه و خوش آب و هوا را ترجیح می دهید، توصیه می شود تا حتما بر روی خرید و فروش این ویلا ها تمرکز نمایید. در این مقاله تلاش شد تا نکات مهم و مزایای سرمایه گذاری در این حوزه به تفصیل ارائه شود.

یکی از شهرهای خوب استان مازندران برای خرید ویلاهای لب دریا شهر محمودآباد می باشد، این شهرستان با توجه به موقعیت که دارد هم در نزدیکی جنگل قرار دارد و هم چسبیده به دریا و ساحل می باشد از این رو خرید ویلا در محمودآباد برای همه سلیقه ها مناسب می باشد، یکی دیگر از ویژگی های خوب ویلا در این شهرستان قیمت مناسب ویلاها می باشد و برای هر سلیقه و قیمتی شما می توانید ویلا پیدا کنید.

مشاورین املاک پارس مسکن با سابقه چند ساله در حوزه خرید و فروش ویلا در مازندران و مخصوصا شهرستان محمودآباد این اطمینان را به شما عزیزان خواهد داد که با کمک هم بهترین ویلا از نظر قیمت و لوکیشن را پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ