خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال

خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال، برای بسیاری از افراد جالب و هیجان انگیز می باشد. با توجه به این که هوای مناطق شمالی کشور بسیار مطبوع و خوب می باشد و در بیشتر روز های سال، هوای این مناطق از کشور، ابری و بارانی می باشد، لذا بسیاری از افراد سعی می کنند تا با خرید خانه روستایی در شمال و در دل جنگل های شمال و یا در کنار دریای خزر، زندگی لذت بخشی برای خود بسازند.

البته خانه هایی که در مناطق خوب کشور مثل شمال کشور واقع شده اند، معمولا از قیمت بالایی برخوردارند. هر چند که قیمت خانه بستگی به محل خانه، دسترسی آن به مناطق مختلف شهر و … دارد و هر چقدر که دسترسی آن به مناطق مختلف شهر از قبیل مراکز خرید، بیمارستان ها، مدارس و دانشگاه ها بهتر باشد، بدیهی است که قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

در قسمت های شمالی کشور، روستا ها و شهر های بسیاری وجود دارند که در فواصل کم از هم قرار گرفته و خانه های زیبایی در این روستاها و شهرها بنا شده اند که مورد توجه افراد قرار می گیرند. این خانه های روستایی، معمولا با سقف های شیروانی پوشش داده می شوند. علت این امر نیز بارش های بسیار زیاد در طول سال است. بدیهی است در صورتی که سقف خانه های روستایی مثل دیگر مناطق کشور ساخته شود، آب پس از جمع شدن روی سقف خانه، از خلل و فرج موجود در سقف وارد خانه می شود و امکان ریزش سقف خانه وجود دارد.

لذا در این مناطق از کشور، از سقف های شیبدار یا سقف های شیروانی برای پوشش دهی سقف خانه ها استفاده می شود. همین هوای ابری و بارانی، باعث جذابیت بیش از پیش این مناطق کشور شده است و باعث می شود بسیاری از افراد این مناطق را برای زندگی انتخاب کنند و اقدام به خرید خانه های روستایی ارزان قیمت در شمال و ویلایی در مناطق شمالی کشور نمایند.

بسیاری از افراد، با خرید خانه های ویلایی و روستایی زیبا، از آن ها فقط در بعضی روز های سال و به عنوان سفر استفاده می کنند و بقیه روز های سال معمولا این خانه ها را به اجاره می گذارند تا منبع درآمدی برای آن ها باشد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا در ارتباط با شرایط و نحوه خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با ویژگی های خانه های روستایی در شمال کشور

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، خانه های روستایی در شمال کشور، از جمله زیباترین و جذاب ترین خانه ها در سطح کشور به شمار می روند که معماری خاصی داشته که این معماری برای بسیاری از افراد هیجان انگیز و جالب توجه می باشد.

با توجه به این که در شهر های شمالی کشور، میزان رطوبت و بارش باران بسیار بالاست، لذا سقف های خانه ها را به صورت شیبدار می سازند. به کمک این سقف های شیبدار، هیچ آبی بالای سقف جمع نمی شود و احتمال ورود آب به داخل خانه وجود نخواهد داشت.

یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های این خانه های روستایی، این است که معمولا سطح آن ها چندین متر بالاتر از سطح زمین می باشد. این موضوع باعث می شود تا در هنگام بارش باران های سیل آسا و وقوع سیل، آب به داخل خانه ها نفوذ پیدا نکند.

بعلاوه از دیگر ویژگی های این خانه های روستایی، می توان به وجود چندین ستون در اطراف خانه اشاره کرد که به صورت پی در پی و در کنار هم قرار گرفته اند. این ستون ها باعث استحکام بیش از پیش خانه های روستایی شمال کشور می شوند و همچنین طول عمر خانه ها را افزایش می دهند و از خرابی آن ها جلوگیری به عمل می آورند.

در خانه های روستایی مناطق شمالی کشور، معمولا در چهار طرف خانه، ایوان هایی تعبیه شده است که بر زیبایی های این خانه ها می افزاید. در این ایوان ها، در فصل های تابستان و بهار که دمای هوا بالاتر می باشد، می توان نشسته و از آب و هوای دلپذیر این مناطق از کشور لذت برد.

بعلاوه در ساخت خانه های روستایی مناطق شمالی کشور، معمولا از سنگ، چوب و گل استفاده شده است و بافت آن ها قدیمی و برای بسیاری از افراد خاطره انگیز می باشد.

چه بسیار خانه هایی که به دلیل سن بالای ساخت آن ها، توسط افراد نابود شده و جای خود را به ساختمان ها و آسمان خراش های بلند داده اند و خاطره ها را در زیر خروار ها خاک مدفون ساخته اند. در حالی که در مناطق شمالی کشور، خانه های روستایی بسیاری وجود دارند که کماکان به همان شکل و بافت قدیمی خود مانده اند و برای بسیاری از افراد نوستالژیک هستند.

این موضوع باعث می شود تا بسیاری از افراد برای تجربه ی مجدد خاطره های گذشته ی خود، اقدام به خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال کشور نمایند.

خانه روستایی زیبا در شمال
خانه روستایی زیبا در شمال

قیمت خانه روستایی در شمال کشور به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت خانه های روستایی در شمال کشور به یکسری موارد بستگی دارد. در زیر درباره ی این موارد بیشتر توضیح خواهیم داد:

امکانات رفاهی

هر خانه ی روستایی که از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار باشد، به عنوان مثال حمام، دستشویی، لوله کشی آب و گاز داشته باشد و برق کشی نیز شده باشد، بدیهی است که قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

لذا آن دسته از افرادی که به دنبال خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال هستند، بایستی نسبت به این موضوع آگاهی کامل داشته باشند که هر چقدر که امکانات رفاهی خانه روستایی بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است.

البته همانطور که قبلا نیز اشاره شد، قیمت خانه های روستایی و ویلا ها در مناطق شمالی کشور، بسیار بالاتر از دیگر مناطق کشور می باشد. علت آن نیز این است که در این مناطق از کشور، هوا بسیار عالی و مطبوع می باشد و آن دسته از افرادی که طرفدار هوای سالم هستند، علی الخصوص افرادی که در شهر های بزرگ و آلوده ی کشور زندگی می کنند، به دنبال خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال و در دل جنگل های شمال کشور هستند.

متراژ ساختمان

یکی دیگر از مواردی که بر قیمت خانه روستایی در مناطق شمالی کشور تاثیر گذار است، متراژ ساختمان می باشد. بدیهی است هر چقدر که خانه روستایی بزرگ تر باشد و اتاق های بیشتری داشته باشد، گران قیمت تر خواهد بود.

دسترسی به مناطق مختلف شهر و روستا

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر قیمت خانه های روستایی در مناطق شمالی کشور، دسترسی این خانه های روستایی به مناطق مختلف شهر و روستا می باشد. به عنوان مثال در صورتی که یک روستا، در نزدیکی یک شهر بزرگ و پر جمعیت در شمال کشور واقع شده باشد، طبیعی است که قیمت خانه در آن مناطق نیز بیشتر است.

این در حالی است که هر چقدر که خانه روستایی از شهر ها و روستا های پر جمعیت دور تر باشد، قیمت آن پایین تر بوده و مشتری آن نیز کم تر است. لذا آن دسته از افرادی که پول کافی برای خرید خانه در مناطق نزدیک به شهر را ندارند، می توانند این خانه ها را خریداری کرده و از آن ها لذت ببرند.

نحوه خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال

خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال ، از روش های مختلفی امکان پذیر است. در ادامه به چند مورد از این روش های خرید خانه اشاره می کنیم:

روش خرید حضوری خانه از طریق مشاورین املاک

یکی از مهم ترین و اصلی ترین روش های خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال و خرید ویلا در شمال ، خرید خانه از طریق مشاورین املاک و حضور در محل خانه ی روستایی می باشد.

آن دسته از افرادی که قصد فروش خانه ی روستایی خود را دارند، می توانند آگهی فروش خانه ی خود را در بین مشاورین املاک واقع در نزدیکی خانه پخش کنند تا از طریق این مشاورین املاک، خانه ی آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن به فروش برسد.

این روش فروش خانه، از جمله ی قدیمی ترین روش های خرید انواع خانه ها در مناطق مختلف کشور، از جمله خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال به شمار می رود.

هر چند که امروزه سایر روش های خرید خانه از این روش قدیمی و سنتی پیشی گرفته اند، اما خرید خانه به صورت سنتی و از طریق مشاورین املاک، کماکان به عنوان یکی از روش های اصلی خرید و فروش و رهن و اجاره ی ساختمان های مسکونی و تجاری شناخته می شود.

روش خرید خانه از طریق برنامه های اینترنتی

یکی دیگر از روش های خرید خانه، خرید خانه از طریق برنامه های اینترنتی می باشد. امروزه برنامه های متعددی وجود دارند که از طریق آن ها می توان خانه ی روستایی مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را خریداری نمود. در این روش افراد صاحب خانه، عکس هایی از جا های مختلف خانه ی خود به اشتراک می گذارند تا از این طریق بتوانند نظر مشتریان خود را جلب کنند.

مشتریان با نصب این برنامه ها، می توانند عکس های مربوط به خانه های روستایی مختلف را مشاهده کرده و خانه روستایی مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای خرید آن اقدام کنند.

در این برنامه ها معمولا امکان پیام دادن و تماس تلفنی با فروشنده وجود دارد و مشتریان می توانند از طریق این برنامه ها، با فروشندگان این خانه های روستایی ارتباط حاصل کرده و کار های لازم را برای معامله خانه انجام دهند. یکی از مزیت های این روش خرید خانه، این است که در این روش دست دلال ها از خرید و فروش خانه بریده می شود و خریدار و فروشنده به صورت کاملا مستقیم با هم ارتباط می گیرند و خرید و فروش خانه بین دو نفر خریدار و فروشنده انجام می شود و نفر سومی بین آن ها وجود ندارد.

این روش خرید و فروش، یکی از جدید ترین روش های خرید و فروش منازل مسکونی و خانه های روستایی و شهری می باشد که توجه بسیاری از افراد را به خود معطوف کرده است. در این روش معمولا قیمت خانه ها را کمی پایین تر ثبت می کنند تا مشتری بتواند اقدام به خرید خانه نماید.

روش خرید خانه از طریق سایت های اینترنتی

یکی دیگر از بهترین و نوین ترین روش های خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال ، خرید خانه از طریق سایت های مختلف اینترنتی فعال در این زمینه می باشد.

سایت های اینترنتی بسیاری در زمینه ی خرید و فروش خانه های روستایی در شمال کشور وجود دارند که افرادی که قصد خرید انواع خانه های روستایی و ویلا ها در مناطق مختلف شمال کشور را دارند، می توانند از طریق این سایت های اینترنتی اقدام کرده و با صاحب خانه تماس حاصل کرده و مقدمات خرید خانه را مهیا نمایند.

در این سایت ها، معمولا تمام اطلاعات خانه اعم از زیربنای خانه، تعداد اتاق ها، امکانات رفاهی و …، به همراه چند عدد عکس از جا های مختلف خانه گذاشته می شود تا مشتریان بتوانند از طریق این تصاویر و اطلاعات، خانه ی مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را خریداری نمایند.

در بسیاری از این سایت های اینترنتی، قیمت پیشنهادی فروشنده در زیر آگهی گذاشته می شود تا خریدار بتواند با مقایسه قیمت پیشنهادی با سرمایه ای که در اختیار دارد، به نتیجه ی قطعی برسد که آیا خرید خانه در توان فرد می باشد یا این که نمی تواند با قیمت پیشنهادی، اقدام به خرید خانه نماید. در این روش خرید خانه نیز معمولا دست دلال ها از خرید و فروش خانه بریده می شود و استفاده از این روش، هم برای خریدار و هم فروشنده مناسب می باشد.

زمانی که قصد خرید املاکی در شمال کشور را دارید موقع بررسی املاک با واژه ویلا و خانه روستایی مواجه خواهید شد، خانه های روستایی بیشتر در محیط بومی و داخل محل روستا قرار دارد و اکثر مواقع خانه های چندین سال ساخت می باشد ولی ویلاها معمولا بیرون از بافت روستا در یک محیط شهرکی و متمرکز که در ارطراف آن افراد اون روستا قرار ندارند ساخته می شود.

در این مقاله سعی شد تا شما را با خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال کشور آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی کردیم تا درباره ی ویژگی های خانه های شمال کشور و روش های مختلف خرید خانه روستایی ارزان قیمت در شمال نیز صحبت هایی داشته باشیم. امیدواریم این مقاله بتواند رضایت خاطر شما را جلب نماید.

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ